Promo pre rodinnú farmu ChilliHell

S Radom, ktorý predával vo svojom stánku lahodné, ale aj diabolské chilli korenia a omáčky sme sa stretli na festivale Drienok. Porozprávali sme sa o cestovaní, ale aj o láske k chilli, ktorú napríklad v takej Indii bez pochyby pestujú. A keďže v tejto horúcej krajine nevedia pripraviť pokrm bez toho, aby štípal, musel som sa prispôsobiť a pikantné mi zachutilo. Možno aj práve preto sme sa nakoniec stretli na farme pri Nitre, aby som ukázal, kde sa na Slovensku berie prvotriedne chilli. Od jemnej medovej omáčky až po najštipľavejšiu Carolinu Reaper.

Fotiť sme začali relatívne skoro ráno, aby sme sa nemuseli na konci augusta pariť vo fóliovníku spolu s papričkami :). Aj keď sa celý čas nachádzame pod fóliou, tak som využil umelú inteligenciu Photoshopu, aby som pri niektorých fotkách dostal do záberu aj trochu modrej farby v podobe neba a oblakov.

A keďže chilli rodinka čaká bábätko, tak sme využili zaujímavú lokáciu a zachytili okrem guľatého bruška aj nadšenie detí z očakávaného súrodenca.

Ďakujem za pekné doobedie a zásobu chilli :). U mňa je na vrchole jemnučká medovo-zázvorová chilli omáčka, ktorá sa dá jesť aj samotná, alebo na chlebe. Vyskúšajte 😉